<bgsound src="http://your/music/file.mid" loop="infinite">

مدادجنگی | medadjangi.ir

فشنگـ منـ استـ

مدادجنگی | medadjangi.ir

فشنگـ منـ استـ

مدادجنگی | medadjangi.ir
<bgsound src="http://your/music/file.mid" loop="infinite">

قالب وبلاگ

جامـاندیـم..

يكشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۲، ۰۲:۴۵ ب.ظ

نظرات (۶)

 • نمی از یم
 • اللهم الرزقنا توفیق الشهاده...
   سلام... اربعین تسلیت
  ************************
    شرح حدیث....آیت الله آقا مجتبی تهرانی رحمه الله علیه....
   
  حضرت امیر المؤمنین علی علیه السلام فرمودند:
  همان طور که خورشید و شب با یکدیگر جمع نمی­شوند، محبّت و دل بستگی به خداوند نیز با محبّت و دل بستگی به دنیا جمع نمی­شوند.
   
  شرح حدیث: خیلی زیبایی در این روایت دیده می­شود. انسان اگر بخواهد بفهمد حبّ به خدا دارد یا نه، راهش چیست؟‌ این امری نیست که هفته­ای و ماهی یا سالی یک بار پیش بیاید، بلکه انسان در هر روز چندین بار بر سر دو راهی دنیا و آخرت قرار می­گیرد؛ آن هم نه فقط بُعد وجودی او، بلکه تمام ابعاد وجودیش مثل قلب، عقل، اعضاء و جوارح، دست، پا، زبان، گوش، چشم و حتّی خطورات ذهنیّه او مثل دروغ، غیبت، تهمت، مال حرام خواری، نگاه به نامحرم و... انسان ببیند کدام را انتخاب می­کند امر الهی را انتخاب می­کند که نور است، یعنی محبّت و دوستی به خداوند را، یا این که معصیت را انتخاب می­کند که ظلمت و تاریکی و محبّت و دل بستگی به دنیاست؟
  ‌ نور و ظلمت در یک جا جمع نمی­شوند و دل ظرف محبّت خداوند است و دو شیء و دو چیز در او جای نمی­گیرد، محبّت و دل بستگی به خداوند یعنی نورانیّت، نشاط، آرامش، برکت، نیکوکاری. و محبّت و دل بستگی به دنیا، یعنی ظلمت، تاریکی، اضطراب، افسردگی، فساد، گناه و معصیت. حالا انسان ببیند در شبانه روز زندگی خود چه چیز را انتخاب می­کند؟‌ این از عمل انسان معلوم می­شود. آیا دل را در اختیار صاحب خانۀ با محبت خود و انجام فرامین او قرار داده­ایم؟ یا اینکه با نافرمانی، معصیت و گناه صاحب خانه را از دل بیرون کرده به مستأجر و یا بالاتر به غاصبی که محبّت دنیا و شیطان است داده و دل را بیمار کرده­ایم؟
  انسانی که کارهای شیطانی انجام می­دهد و می­گوید خدا را دوست دارم، حرفش یک دروغ و فریب شیطان است. او دل را به شیطان تحویل داده است. البته چون خداوند کریم، مهربان و توّاب است، انسان می­تواند با توبه و انجام اعمال نیک دل خود را از شیطان پس گرفته و ظرف محبّت خدا کند.
  [1]غرر الحِکَم و دُرر الکَلِم، صفحه 141، روایت 2513
  ****************
    آقا مجتبی...
  http://zareh.blog.ir/post/268
   

  پاسخ:
  سلام:
  کار خوبی میکنید که در نظرات نکات اخلاقی را ارائه میدهید
  با این کار توفیق اجباری نصیب ما میشود
  ممنون
 • سجاد مؤذنی
 • کشتی در طوفان شکست و غرق شد.فقط دو مرد توانستندبسوی جزیره کوچک ‌بی‌آب و علف شنا کنندونجاتیابند.دو نجات‌یافته دیدند هیچ نمی‌توانند بکنند.با خود گفتندبهتر است ک از خدا کمک بخواهیم.بنابراین دست ب دعا برداشتندو هرکدام گوشه این از جزیره رابرای دعا و عبادت برگزیدند.نخست، از خدا غذا خواستند.فردا مرد اول درختی یافت و میوه‌ای بر آن.
  آن را خورد.اما مرد دوم چیزی برای خوردن نداشت.هفته بعد مرد اولاز خدا همسر و همدم خواستو فردای آن روز کشتی دیگری غرق شد.زنی نجات یافت و ب مرد اول رسید.حالا مرد دوم هیچ‌کس را نداشت.مرد اول از خداخانه، لباس و غذای بیشتری خواستو ب صورت معجزه‌آسا،تمام چیزهایی که خواسته بود دریافت کرد.ولی مرد دوم هنوز هیچ نداشت.روزی مرد اول از خدا کشتی خواستتا او و همسرش را با خود ببرد.فردای آن روز کشتی‌ای آمدو در سمت او لنگر انداخت،مرد اول خواستب همراه همسرش از جزیره برودو مرد دوم را همانجا رها کندپیش خود اندیشید:مرد اول حتما شایستگینعمت‌های الهی را ندارد.چرا ک درخواست‌های او بی‌پاسخ مانده،پس همینجا بماند بهتر استزمان حرکت کشتی،ندایی از او پرسید:چرا همسفر خود را در جزیره رها می‌کنی؟پاسخ داد:این نعمت‌هایی ک بدست آورده‌امهمه مال خودم است،همه راخود درخواست کرده‌ام.
  درخواست‌های همسفرم ک پذیرفته نشد،پس بهتر است همینجا بماند.پاسخ آمد:اشتباه می‌کنیو مدیون او هستی!زمانی ک تنها خواسته او را اجابت کردم،ایننعمت‌ها ب تو رسید.مرد با حیرت پرسید:مگر او چ خواست کباید مدیونش باشم؟ندا پاسخ داد:از من خواست کتمامخواسته‌های تو را اجابت کنم!
  سلام...

  همین الان....


  دنیا ما را زنده به گورکرد.....
  سلام
  خسته نباشید
  خیلی زیباست
  به ما هم سر بزنید
  نظر یادتون نره
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">